Bugun...
NİCE 19 MAYISLAR


Ümran ÜNLÜ YAZIYOR...
111
 
 
Bütün komşularımızla düşman olmuş,tarım ve hayvancılık bitirilmiş,ekonomi dibe vurmuş,ülkede ne varsa satıp savulmuş ama bir türlü hayatı yaşanır kılamamışlardı.Artık dövizin yükselmesini engelleyemez duruma gelmişlerdi.
 
Sokaktaki insan Televizyonlardaki söylemlerden bıkmış,pazara çıktığında neden sepetinin dolmadığını düşünmeye başlamıştı.
Hazineyi boşalttıklarından artık köşeye sıkışmış ne yapacaklarını bilemez durumdaydılar.
 
sadece büyük binalar yapmakla büyüme olmayacağını kendileri de biliyordu ama halkı ancak böyle kandırabildiklerini sanıyorlardı.
 
Hadlerini bilmeden Atatürk'le aşık atmaya kalkışmışlardı.Heykellerini kırıp,resimlerini kaldırarak onun yarattığı eserleri yok edebileceklerini sanıyorlardı.
 
Eskiden kandillerde,ramazanlarda yapılan duaların en başında Atatürk ve silah arkadaşları gelirdi,şimdi duasında Atatürk geçti diyen hocalar sürgün ediliyor...
 
TBMM nin başkanı olacak adam"millet 19 mayıs 1919 da Samsun'a çıktı" diyor,Atatürk'ün adını teleffuz edemiyor.Daha iki gün önce bu adamlar Atatürk'ü seviyoruz deyip takiyye yapmıyorlar mıydı,ben mi yanılıyorum...
 
Şimdi yeni bir seçim taktiği geliştirdiler.Birileri yine Atatürk ve Cumhuriyet'e saldırıyor,baştaki de kendince onları cezalandırıyor.
Halk artık yemiyor bu numaraları,alıştı artık herşeyi yaptıktan sonra yanıldık,aldandık,biz masumuz masallarına.
 
 Bakın her şey yine SAMSUN ve İZMİR’den basladı.Yine mitingler yapılıyor.Halk geç kalsa da yavaş yavaş uyanıyor ve tavrını ortaya koyuyor.

Son yıllarda 19 Mayıs günü hastalıklar artıyor ve kutlamamak için böyle basit oyunların arkasına saklanılıyor.Zoraki kutlama yapanlara da dikkat edin ,ya bir gün önce ya bir gün sonra kutluyorlar.Kullandıkları ATATÜRK resimlerine dikkat ettiniz mi hiç!Hangi resmi ATATÜRK’e daha az benziyorsa onu seçip koyuyorlar.Bu benim çok canımı acıtıyor.

Atatürk, T.B.M.M.’ni açarak en büyük ideallerinden birisi olan, Türkiye’de Millî Egemenlik ilkesini devletin temel unsurlarından birisi haline getirirken, “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” ifadesiyle de, hükümranlık hakkını ve otoritesini sadece T.B.M.M.’ne vermiştir.O, böylece bu konuda milleti tam yetkili kılarken, aynı zamanda diktatörlüğe karşı da bütün kapıları kapatmıştır.
Padişahlığa özenenler boşuna heveslenmesinler…
Kelle koltukta verdiği  mücadelenin sonucunda halkının ATA'sı olmayı başarmıştı.ATATÜRK gibi yurekli bir insan çıkıp da mücadeleye önderlik etmemiş olsaydı,ülkemiz düşman devletler tarafından paylaşılmış olmayacak mıydı?Öyle olunca,bizler dinimizi istediğimiz gibi uygulayabilecek miydik? ATATÜRK bize namusumuzu, şerefimizi, onurumuzu,gururumuzu armağan etti.
Dünyanın kabul ettiği bir lideri yok etmeye çalışmak ,onların ne kadar çok korktuklarını gösteriyor.
Bizler dünyanın öbür ucunda da olsak yüreğimiz Atatürk ve Cumhuriyet aşkıyla çarpıyor.
 
Bu akşam New Jersey de Tür Amerikan Dernekleri Federasyonunun düzenlediği "Türk Günü Yürüyüş Balosu"nda şarkılarla,marşlarla,Atatürk resimleri ve Türk Bayrak'larıyla 19 mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayacağız
 
Yarın bütün gün "Türk Günü Yürüyüşü'"nde New York sokaklarını kırmızı beyaz renklerle şenlendirip,bütün gün Türk'ün sesini,Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılamaz bir güç olduğunu,Atatürk'ün bizlere emanet ettiği ilkelerine nasıl sahip çıktığımızı bütün dünyaya göstereceğiz...
Aslında korkmakta çok haklısınız.
Yıkın heykellerini,kaldırın resimlerini,silin heryerden ismini…Türk Milleti’nin kanına,ruhuna işlemiş ve yaşam biçimi olan , Türkiye Cumhuriyeti’ni  yikmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
19 mayis 1919  ATATÜRK’ün ve TÜRKIYE CUMHURİYETİ’nin  doğum günü hepimize kutlu olsun.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI